گاهی اوقات خانواده شهید به وی می‌گفتند که شبها بیرون نرو چون ما غیر از تو کسی را نداریم ولی او قبول نمی‌کرد و می‌گفت از همه بالاتر خدا هست و شما خدا را دارید.

   از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل، بر آن شدیم تا هر روز به معرفی یکی از چهل شهید این حماسه بزرگ بپردازیم. امروز با معرفی شهید علیرضا رنجبر در خدمتتان هستیم.

 

زندگی نامه شهید علیرضا رنجبر

 

 

نام: علیرضا

نام خانوادگی: رنجبر

نام پدر: علی

سال تولد: ۱۳۳۸

وضعیت تاهل: مجرد

تاریخ و محل شهادت: آمل، ۶ بهمن ۱۳۶۰

 

شهید علیرضا رنجبر در سال ۱۳۳۸ در آمل متولد گردید . بعد از اتمام تحصیلات موفق به اخذ دیپلم شد و چون کار ثابتی نداشت به کارهای مختلفی از قبیل بنایی و نجاری و غیره مشغول بود تا اینکه پدرش را در تصادف از دست داد و او مسئولیت خانواده را بر عهده گرفت.

  شهید رنجبر از نظر اخلاقی نمونه و بسیار متواضع و خیلی نسبت به مردم دلسوز بود و همیشه می‌گفت اول باید به کار مردم رسیدگی کرد .

  ایشان بعد از انقلاب در تمام تظاهرات شرکت می‌کرد تا اینکه انجمن اسلامی‌مسجد صاحب الزمان علیه السلام شروع به کار کرد. و او در آنجا فعالیت خود را آغاز کرد و در ساختن انجمن بسیار نقش فعالی داشت.

  گاهی اوقات خانواده اش می‌گفتند که شبها بیرون نرو چون ما غیر از تو کسی را نداریم ولی او قبول نمی‌کرد و می‌گفت از همه بالاتر خدا هست و شما خدا را دارید . در زمان فراغت از درس، کمک‌های اولیه را به اهالی محل می‌آموخت تا در مواقع اضطراری بتوانند به کمک دیگر برادران و خواهران خود بشتابند.

  این شهید بزرگوار در شب سه شنبه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ به اتفاق دیگر دوستان هم رزمش جلوی بیمارستان ۱۷ شهریور به دست جلادان آمریکایی اعدام شد و شربت پر افتخار شهادت را نوشید.

 

تصاویر

    0341 شهید علیرضا رنجبر / تصاویر

      0472 شهید علیرضا رنجبر / تصاویر

  
موضوع :
وصیت نامه ها ,  خاطرات ,  آشنایی با شهدا ,