چند روز قبل از شهادتش سخت مشغول فعالیت می‌شود و به خانواده اش می‌کوید مانع فعالیت من نشوید و باید برای پیروزی اسلام و نابودی دشمنان اسلام فعالیت بیشتری کنیم .

       سفیر هراز/ از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل، بر آن شدیم تا هر روز به معرفی یکی از چهل شهید این حماسه بزرگ بپردازیم.

  اینبار دوازدهمین شهید از شهدای حماسه بزرگ ۶ بهمن  را برای شما مخاطبان گرانقدر معرفی خواهیم کرد.

 

شهید نور محمد عبدی نژاد

 

049 شهید نورمحمد عبدی نژاد/ تصاویر

 

نام: نور محمد

نام خانوادگی: عبدی نژاد

نام پدر: حبیب الله

سال تولد: ۱۳۳۹

وضعیت تاهل: مجرد

شغل: خیاط، جوشکار

سال و محل شهادت: آمل، ۶ بهمن ۱۳۶۶

 

زندگی نامه شهید نور محمد عبدی نژاد

 

شهید عبدی نژاد در سال ۱۳۳۹ در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود . در سن ۷ سالگی به مدرسه رفت و تا کلاس چهارم ابتدایی تحصیل نمود . بعد از آن به شغل خیاطی مشغول شد.

وقتی که مبارزات علیه رژیم طاغوت شروع شد شهید عبدی نژاد که در مکتب امام حسین علیه السلام بزرگ شده بود و نمی‌توانست ذلت را تحمل کند، با مردم وارد صحنه مبارزه شد و برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی‌از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزید.

با سرنگونی رژیم پهلوی و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی‌به رهبری امام عظیم الشان خمینی کبیر ، به این فکر بود که باید از دستاوردهای انقلاب محافظت شود برای همین خود را به ارتش معرفی کرد.

در دوران آموزشی بود که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی‌شروع شد . او به کردستان اعزام شد و مجروح گشت تا اینکه بعد از خدمت سربازی به آمل باز می‌گردد و در مغازه جوشکاری برادرش مشغول کار می‌شود .

شهید با مردم برخوردی خوب و دوستانه و رفتاری اسلامی‌داشته است.

چند روز قبل از شهادتش سخت مشغول فعالیت می‌شود و به خانواده اش می‌کوید مانع فعالیت من نشوید و باید برای پیروزی اسلام و نابودی دشمنان اسلام فعالیت بیشتری کنیم .

شب ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ ۰ که جهت پاکسازی شهر به اتفاق دیگر برادران به آنجا رفته بودند توسط دشمن کمین زده می‌شود و با گلوله ایشان را به شهادت می‌رسانند.

 

تصاویر

       0511 شهید نورمحمد عبدی نژاد/ تصاویر

   0231 شهید نورمحمد عبدی نژاد/ تصاویر

           

  043 شهید نورمحمد عبدی نژاد/ تصاویر

       

045 شهید نورمحمد عبدی نژاد/ تصاویر
موضوع :
وصیت نامه ها ,  خاطرات ,  آشنایی با شهدا ,