شهید احسان طاهری

شهید احسان طاهری در سال ۱۳۳۸ در اوز رود نور در یک خانواده مومن و مسلمان دیده به جهان گشود . دوره ابتدایی و دوره متوسطه را با موفقیت به پایان برد و پس از اخذ گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه در رشته ریاضی در امتحانات دانشگاهی شرکت و در رشته صنایع اتومکانیک پذیرفته شد . او پس از یک سال تحصیل از داوطلبین تعطیل دانشگاه بود.

 ایشان نیمی از وقت خود را در جهاد سازندگی آمل به کار می پرداخت و رفتن به جهاد سازندگی را وظیفه شرعی می دانست. در آغاز جنگ تحمیلی سه بار داوطلبانه به جبهه حق علیه باطل عازم شد و به جنگ با مزدوران آمریکا پرداخت.

 وی از بنیانگذاران انجمن اسلامی سجادیه و معلم ایدئولوژی این انجمن بود. او ولایت فقیه را ناجی انسانها تا زمان ظهور حضرت مهدی ( عج ) می دانست و به آن اعتقاد قلبی داشت .

 ایشان همچنین به خواندن قرآن علاقه فراوان نشان می داد . وی بسیار رئوف و مهربان و خشرو و بی تکبر بود و همه از او راضی بودند . او یک انسان کامل و متعهد و مومن بود و هرگز از نماز و روزه غافل نمی شد . دلسوز و مردم دوست بود و با مردم به خوبی رفتار می نمود . در نماز جمعه همیشه حاضر بود و از گوش دادن به دعای کمیل لذت می برد .

 شهید طاهری در درگیری ۶ بهمن ۶۰ آمل پس از مجروح شدن بر اثر اصابت گلوله و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان به دیدار خدایش شتافت .
موضوع :
خاطرات ,  واقعه آمل ,  آشنایی با شهدا ,  نقل شده ها ,