پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌او معتقد بود که باید با کار و کوشش هر چه بیشتر جهت تداوم انقلاب اسلامی‌کمک کند و نیز جدیت در انجام وظیفه اداری را نوعی حضور در صحنه می‌دانست .

    

سفیر هراز/ از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستانآمل، بر آن شدیم تا هر روز به معرفی یکی از چهل شهید این حماسه بزرگ بپردازیم.

  در حماسه بزرگ ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل چهل نفر از کسانی که مشغول دفاع از انقلاب، نظام و ارزشهای اسلام بودند به فیض عظیم شهادت نائل آمدند، ما نیز از چهل روز مانده به سالروز این اتفاق بزرگ، بر آن شدیم  تا هر روز یکی از آن چهلشهید بزرگوار را معرفی کنیم.

 

امروز  پنجمین شهید از این چهل بزرگوار را برای شما مخاطبان گرانقدر معرفی خواهیم کرد.

 

  شهید فرخزاد زارع

0021 معرفی پنجمین شهید ازشهدای 6بهمن آمل/شهید فرخزاد زارع+تصاویر

 

نام:  فرخزاد

نام خانوادگی: زارع

نام پدر: حاجی آقا

تولد: ۱۳۲۷

وضعیت تاهل: متاهل دارای یک فرزند

شغل: کارمند بانک

سال شهادت: ۶ بهمن سال ۱۳۶۰

محل شهادت: آمل

زندگی نامه شهید فرخزاد زارع

 

شهید فرخ زاد زارع در سال ۱۳۲۷ در شهر آمل متولد شد . تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان رسانده و پس از خدمت سربازی در یکی از بانک‌های قائم شهر استخدام گردید ، ضمن کار ، تحصیلات عالی را در مدرسه عالی بابلسر به پایان رسانید .

  از خصوصیات بارز اخلاقی شهید انجام فرائض دینی ( نماز و روزه و … ) بود . به مستضعفین همیشه کمک می‌کرد و به اسلام اعتقاد قلبی کامل داشت .

  با شروع نهضت انقلاب اسلامی‌ملت ایران، او که همه گرفتاریهای ملت را از شاه و رژیم پهلوی می‌دانست ، در کنار حرکت میلیونی مردم مسلمان ایران به مبارزه با رژیم طاغوت برخاست .

 او در همه راهپیمائی‌ها و تظاهرات شرکت فعالانه و مستقیم داشت .

  همیشه با مطالعه تازه ترین اعلامیه‌های امام و دادن آن به دیگران سعی در روشنگری و شناساندن ماهیت رژیم منفور پهلوی را می‌کرد .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌او معتقد بود که باید با کار و کوشش هر چه بیشتر جهت تداوم انقلاب اسلامی‌کمک کند و نیز جدیت در انجام وظیفه اداری را نوعی حضور در صحنه می‌دانست .

کما اینکه در روز حمله گروهک‌های مزدور به شهر آمل با وجود احتمال خطر زیاد ، او صبح زود عازم محل کارش شد و در حال رفتن به محل خدمتش تیری به شکمش اصابت می‌کند ، که پس از ۲۴ ساعت به لقاء الله می‌پیوندند.

   

007 معرفی پنجمین شهید ازشهدای 6بهمن آمل/شهید فرخزاد زارع+تصاویر

موضوع :
واقعه آمل ,  آشنایی با شهدا ,  وصیت نامه ها ,  خاطرات ,