شهید شعبانزاده علاقه خاصی به شهید مظلوم "بهشتی" داشت و در وصیت خود این مطلب را یادآور شد که اگر فرزندم پسر بود ( به علت لقب دادن شهید بهشتی به میثم زمان) نام او را میثم بگذارید و اگر دختر بود به مناسبت آزادی قدس عزیز او را قدسیه بنامید.

      سفیر هراز/ از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل، بر آن شدیم تا به معرفی شهدای این حماسه بزرگ بپردازیم. امروز با معرفی شهید رمضان شعبانزاده در خدمتتان هستیم.

  شهید رمضان شعبانزاده

 

0182 شهید رمضان شعبانزاده/ تصاویر

 

  نام: رمضان

نام خانوادگی: شعبانزاده

 نام پدر: حبیب‌

 تاریخ تولد: ۱۳۳۷

 تحصیلات‌: دیپلم‌

وضعیت تاهل: متاهل دارای یک فرزند

تاریخ شهادت‌: آمل، ۶ بهمن سال ۱۳۶۰

زندگی نامه شهید رمضان شعبانزاده‌

شهید رمضان شعبانزاده در سال ۱۳۳۷ در روستای الو در یک خانواده متوسط به دنیا آمد . تحصیلات ابتدایی خود را در روستا گذرانید و تا سال سوم متوسطه درسش را ادامه داد . در همین زمان بود که به ناگاه پدرش را از دست داد . از این به بعد شبانه درس می‌خواند و روزها در زمین مشغول کشاورزی بود .

در همین ایام بود که با راهنمای یکی از دبیران خود مشغول مطالعه کتابهای مذهبی شد و اطلاعاتی از جنایات رژیم خونخوار کسب کرد تا آنجا که عید گرفتن را برای خانواده خود تحریم کرد .

در دوران انقلاب در تظاهرات علیه نظام دیکتاتوری پهلوی شرکت فعالانه داشت .

بعد از پیروزی انقلاب مدتی به فرمان امام امت در جهاد سازندگی مشغول خدمت به مستضعفین و محرومین جامعه شد و در اوائل تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌به عضویت سپاه در آمد و جهت سرکوبی ضد انقلاب به کردستان اعزام شد .

همیشه این آیه ورد زبان شهید بود که « محمد رسول الله و الذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم » برخوردش با کسانی که دوستدار امام و انقلاب بودند توام با دوستی و مهربانی و با کسانی که دشمن و مخالف اسلام و انقلاب بودند بسیار خشن و سرسختانه بود.

وی در مقابل مشکلات بردبار بود و با توجه به سخنان رهبر کبیر انقلاب که ای کاش من هم  پاسدار بودم، به مسئولیت سنگین خویش در قبال جامعه اسلامی‌و مستضعفین پی برده بود .

او علاقه خاص و شدید به شهید مظلوم بهشتی داشت و در وصیت خود این مطلب را نیز یادآور شدند که اگر فرزندم پسر بود ( به علت لقب دادن شهید بهشتی به میثم زمان ) نام او را میثم بگذارید و اگر دختر بود به مناسبت آزادی قدس عزیز قدسیه بگذارید .

سرانجام در شب ۶ بهمن در حال محافظت از شهر و دفاع در مقابل دشمنان امام و اسلام به دست منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

 

وصیتنامه شهید رمضان شعبانزاده‌

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و روحانیت و ملت شهید پرور در راه اسلام‌.

وصیت نامه‌ام را آغاز می‌کنم، آنچه می‌نویسم با یقین به راهم بوده و با حضور قلبی راهی را انتخاب کرده‌ام انشاالله فی سبیل الله باشد و راهیست که تمامی مسلمین و مستضعفین برای برچیده‌شدن ظلم پایداری راه را طی کنند و همان راه اسلام و مبارزه با کفر و نفاق و ظلم و فساد در روی زمین است و راه همان راه عقیده و در راه خداست که دارم ادامه می‌دهم امیدوارم که ثمره این مبارزه و تلاش که در راه اسلام همان شهادت است خداوند نصیب من بگرداند.

 

از خانواده‌ام میخواهم که پس از شهادتم گریه و شیون نفرمایید از تمام مسلمین خواستارم که هرکس راه مرا قبول دارد پس از مرگم سلاحم را برگیرد و از خمینی کبیر و اسلام عزیز پیروی بکنند و پاسداران عزیز اسلام را حمایت نماید و با کفر و نفاق همیشه در ستیز باشید. خداحافظ شما و کمک به جبهه‌ها یادتان نرود.


تصاویر

     

0053 شهید رمضان شعبانزاده/ تصاویر

    

0083 شهید رمضان شعبانزاده/ تصاویر

     

0174 شهید رمضان شعبانزاده/ تصاویر

موضوع :
آشنایی با شهدا ,  واقعه آمل ,