همیشه به مادرش می‌گفت مادرم کی می‌شود سن من به شانزده برسد، مادرش می‌گفت پسرم چقدر در بزرگ شدن عجله داری؟ می‌گفت برای اینکه زودتر به جبهه بروم.

     

سفیر هراز/ از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستانآمل، بر آن شدیم تا هر روز به معرفی یکی از چهل این حماسه بزرگ بپردازیم.  

  اینبار نهمین شهید از شهدای حماسه بزرگ ۶ بهمن سال ۶۰ مردم آمل را برای شما مخاطبان گرانقدر معرفی خواهیم کرد.

 

شهید سقا علیزاده

 

سقا علیزاده شهیدی كه برای بزرگ شدن عجله داشت/ شهید سقا علیزاده

 

 

نام: سقا

نام خانوادگی: علیزاده

نام پدر: رمضان

تاریخ تولد: ۱۳۴۷

محل تولد: آمل

شغل: دانش آموز

سال و محل شهادت: آمل، بهمن ۱۳۶۰

 

 

زندگی نامه شهید سقا علیزاده

 

شهید سقا علیزاده در سال ۱۳۴۷ در آمل دیده به جهان گشود.

پس از طی دوران طفولیت در سن ۷ سالگی جهت کسب علم و دانش مشغول تحصیل شد و در حین تحصیل در کارهای دیگر از قبیل فعالیت در کتابخانه بسیج محله انجام وظیفه میکرد .

همیشه به مادرش می‌گفت مادرم کی می‌شود سن من به شانزده برسد ، مادرش می‌گفت پسرم چقدر در بزرگ شدن عجله داری ، می‌گفت برای اینکه زودتر به جبهه بروم.

  هنگامی‌که در ۶ بهمن سال ۶۰ گروهک‌های از خدا بی خبر به شهر شهید پرور آمل حمله کردند گفت مادر می‌خواهم بروم سنگر درست کنم .

مادرش گفت : تو را شهید می‌کنند و من جز تو کسی را ندارم . گفت : مادر جان آرزوی من این است که به شهادت برسم . اگر به شهادت رسیدم برای من گریه نکنید ، چون من راهم را انتخاب کرده ام .

  بدین ترتیب با مادرش خداحافظی کرد و به خیابان رفت و مشغول درست کردن سنگر شد . تا ساعت ۱۱ صبح مشغول درست کردن سنگر بود تا برادران نظامی‌به کمک مردم حزب الله، دشمن زبون را از پای در آوردند.

بعد از ساعت ۱۱ صبح تیری به پهلویش اصابت کرد و سرانجام به آرزویش رسید و شربت شهادت نوشید.
برچسب ها :
شهید ,  آمل ,  40 شهید ,  6 بهمن سال 60 ,  هزار سنگر , 

موضوع :
آشنایی با شهدا ,  واقعه آمل ,  نقل شده ها ,