شهید پرویز بازدار


پدر شهید پرویز بازدار که یکی از شهدای حماسه مردم آمل در ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ می‌باشد نقل می‌کند: پسرم شب قبل از شهادتش به من گفت: این دنیا فانی و بی ارزش است

.

     سفیر هراز/ از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل، بر آن شدیم تا هر روز به معرفی یکی از چهل شهید این حماسه بزرگ بپردازیم.  

اینبار هفتمین شهید از شهدای حماسه بزرگ ۶ بهمن سال ۶۰ مردم آمل را برای شما مخاطبان گرانقدر معرفی خواهیم کرد.

 

شهید پرویز بازدار

0023 روایت جوانی که آرزو داشت اولین شهید محله خودش باشد+ تصاویر

 

نام: پرویز

نام خانوادگی: بازدار

نام پدر: شیر آقا

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

وضعیت تاهل: متاهل دارای یک فرزند

شغل: حلب کوب

تاریخ و محل شهادت: آمل،  6 بهمن سال ۱۳۶۰

    

زندگی نامه شهید پرویز بازدار

شهید پرویز بازدار در سال ۱۳۳۷ در یک خانواده مذهبی در شهر آمل چشم به جهان گشود . در سن ۷ سالگی به مدرسه رفت و تا کلاس چهارم ابتدایی درس خواند . به علت علاقه زیاد به حرفه صنعتی ادامه تحصیل نداد و شغل حلب کوبی را برای خود انتخاب کرد .

  مهر ماه سال ۵۶ به خدمت سربازی رفت پس از ۱۸ ماه خدمت ، انقلاب شکوهمند اسلامی‌به اوج خود رسید . در این هنگام شهید در پادگان کوهک مشغول خدمت بود . او در تصرف پادگان به مردم کمک فراوان کرد و سپس به آمل شهر خود برگشت تا همگام با امت شهید پرور در براندازی حکومت طاغوت انجام وظیفه نماید .

  انقلاب اسلامی‌با خون بهترین فرزندان اسلام به پیروزی رسید و شهید برای پاسداری از خون شهیدان در انجمن اسلامی‌محل سکونت فعالیت می‌کرد .

  پدرش نقل می‌کرد که شب آخر از عمر پر بارش به من می‌گفت که این دنیا فانی و بی ارزش است .

  او معتقد بود که اعمال خوب انسان می‌ماند و آرزو داشت که اولین شهید محله خودش باشد ، تا اینکه در روز حماسه خون و ایثار و در سنگر سازی و دفاع از حریم مقدس اسلام و خون شهدا ساعت ۱:۳۰ روز سه شنبه ۶ بهمن ۶۰ به سوی معشوقش بال و پر گشود و به لقاء الله پیوست.

     

 0023 روایت جوانی که آرزو داشت اولین شهید محله خودش باشد+ تصاویر

    0032 روایت جوانی که آرزو داشت اولین شهید محله خودش باشد+ تصاویر

            012 روایت جوانی که آرزو داشت اولین شهید محله خودش باشد+ تصاویر
موضوع :
آشنایی با شهدا ,  خاطرات ,