شهید امر الله سلطانی

من یک مسلمان به دنیا آمدم ولی راه مسلمانی را نمی‌دانستم تا اینکه در کشور ما انقلاب اسلامی‌شد . امام خمینی به ایران آمدند در نتیجه ما را به سوی الله دعوت کردند و به ما آزادی داده شد . حالا چرا به سوی خدا نرویم .

     

سفیر هراز/ از چهل روز مانده به سالگرد حماسه ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل، بر آن شدیم تا هر روز به معرفی یکی از چهل شهید این حماسه بزرگ بپردازیم.

 

در حماسه بزرگ ۶ بهمن سال ۱۳۶۰ مردم شهرستان آمل چهل نفر از کسانی که مشغول دفاع از انقلاب، نظام و ارزشهای اسلام بودند به فیض عظیم شهادت نائل آمدند، ما نیز از چهل روز مانده به سالروز این اتفاق بزرگ، بر آن شدیم  تا هر روز یکی از آن چهل شهید بزرگوار را معرفی کنیم.

  امروز چهارمین شهید از این چهل بزرگوار را برای شما مخاطبان گرانقدر معرفی خواهیم کرد.

 

    شهید امر الله سلطانی

002 معرفی چهارمین شهید ازشهدای۶بهمن آمل/ شهید امرالله سلطانی+تصاویر

 

نام: امرالله

نام خانوادگی: سلطانی

نام پدر: محمد

 تاریخ تولد: ۱۳۲۹

 تاریخ شهادت: ۶ بهمن سال ۱۳۶۰

 محل شهادت: آمل

 

 

زندگی نامه شهید سلطانی:

 

شهید امر الله سلطانی در سال ۱۳۲۹ در روستای آهنگر کلا متولد شد . وی تا کلاس دوم ابتدائی درس خواند . زندگی وی در حد متوسط و اخلاق و رفتار او با مردم خیلی خوب بود .

قبل از انقلاب همیشه در نماز جماعت حضور داشت و در سایر کارهای عمومی‌همکاری می‌کرد. از اعضای انجمن اسلامی‌آهنگر کلا بود و نیز در ساختن کتابخانه عمومی‌محل سکونت خود از افراد فعال و موثر بود .

آموزش دادن نظامی‌از طرف بسیج به مردم محل و جمع کردن برادران و خواهران و تشویق آنها به یادگیری فنون نظامی‌از دیگر فعالیتهایش بود .

شهید صبح روز سه شنبه ۶/۱۱/۶۰ وقتی شنید در آمل درگیری است عده ای از اهالی و روستاییان را سوار وانت کرد و خودش مسئولیت رانندگی را به عهده گرفت تا مردم را به آمل بیاورد .

زمانی که عده ای از برادران نظامی‌را به طرف دادگاه انقلاب راهنمایی می‌نمود مهاجمین مزدور به او دستور ایست دادند ولی او به حرف آنها اعتنا نکرد در همین حین او را به رگبار بستند.

او به شدت زخمی‌شد تا اینکه در بیمارستان ۱۷ شهریور به لقاء الله پیوست
موضوع :
آشنایی با شهدا ,  وصیت نامه ها ,  خاطرات ,